Кикбоксьорите на спортен клуб "Шуменска крепост" станаха отборни победители на държавното първенство в стил лоу кик, което се проведе в град Варна.
Състезанието бе първо в новата многофункционална спортна зала в Район „Владислав Варненчик". В надпреварата се включиха 244 състезатели от 42 клуба от цялата страна.
На един ринг в последния ден се изиграха 60 финала във всичките шест възрастови групи от деца 9-10 години до мъже и жени.
Възпитаниците на треньора на клуб "Шуменска крепост" (Шумен) Галин Методиев взеха отборната купа след като спечелиха 10 златни, 5 сребърни и 5 бронзови отличия. За първи път наградата, която се връчи на победителите, беше авторска изработка със специално инкрустирано лого на кикбокса.
Втори отборно станаха представителите на „Боил" (Варна) с треньор Красимир Кирилов. След изключително оспорвани битки на ринга варненският клуб се нареди на призовата позиция със спечелени 6 златни, 3 сребърни и 6 бронзови отличия.
На трето място отборно се класира домакина на това състезание спортен клуб „Вокил" с треньор Петър Петров и спечелени 5 златни, 2 сребърни и 2 бронзови медали.
Страхотно представяне в кат. до 33 кг направи синът на председателя на Българска Конфедерация по Кикбокс и Муай Тай - Георги Димов, който беше обявен за най-техничен състезател при 9- 10-годишните. Освен златния медал Георги взе и купата за най-техничен състезател в тази възрастова група.