Кикбоксьорите от "Шуменска крепост" са отборни победители на държавното

кикбоксьорите шуменска крепост отборни победители държавното
Снимка: Българска конфедерация по кикбокс и муай тай
13:16, 04.10.2021
Чете се за: 01:55 мин.

Кикбоксьорите на спортен клуб "Шуменска крепост" станаха отборни победители на държавното първенство в стил лоу кик, което се проведе в град Варна.

Състезанието бе първо в новата многофункционална спортна зала в Район „Владислав Варненчик". В надпреварата се включиха 244 състезатели от 42 клуба от цялата страна.

На един ринг в последния ден се изиграха 60 финала във всичките шест възрастови групи от деца 9-10 години до мъже и жени.

Възпитаниците на треньора на клуб "Шуменска крепост" (Шумен) Галин Методиев взеха отборната купа след като спечелиха 10 златни, 5 сребърни и 5 бронзови отличия. За първи път наградата, която се връчи на победителите, беше авторска изработка със специално инкрустирано лого на кикбокса.

Втори отборно станаха представителите на „Боил" (Варна) с треньор Красимир Кирилов. След изключително оспорвани битки на ринга варненският клуб се нареди на призовата позиция със спечелени 6 златни, 3 сребърни и 6 бронзови отличия.

На трето място отборно се класира домакина на това състезание спортен клуб „Вокил" с треньор Петър Петров и спечелени 5 златни, 2 сребърни и 2 бронзови медали.

Страхотно представяне в кат. до 33 кг направи синът на председателя на Българска Конфедерация по Кикбокс и Муай Тай - Георги Димов, който беше обявен за най-техничен състезател при 9- 10-годишните. Освен златния медал Георги взе и купата за най-техничен състезател в тази възрастова група.

Яник Синер се оттегли от участие на турнира по тенис в Рим от сериите "Мастърс"
22:38, 04.05.2024
Чете се за: 02:15 мин.
Реал Мадрид спечели титлата в Ла Лига след загубата на Барселона от Жирона
21:31, 04.05.2024
Чете се за: 01:57 мин.
Ерлинг Холанд отбеляза четири гола за успеха на Манчестър Сити над Уулвърхемптън
21:27, 04.05.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Емил Стоилов и Менорка допуснаха загуба в баскетболното първенство на Испания
21:24, 04.05.2024
Чете се за: 00:47 мин.
Българските джудисти спечелиха два медала на Европейската купа за младежи в Риека
21:06, 04.05.2024
Чете се за: 01:32 мин.
България зае второто място в отборната надпревара при девойките на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку
20:48, 04.05.2024
Чете се за: 02:22 мин.
Пътят към УЕФА Евро 2024 - епизод 9
20:45, 04.05.2024
Чете се за: 00:30 мин.
Гледайте финалите на европейското първенство по спортна гимнастика за жени в Римини НА ЖИВО по БНТ 3
20:40, 04.05.2024
Чете се за: 01:10 мин.
Спортни новини 04.05.2024 г., 20:25 ч.
20:25, 04.05.2024