Кирил Десподов игра цял мач при шампионатна победа за ПАОК

Лидерът в гръцкия футболен елит надигра Волос.

20:08, 21.09.2024
Чете се за: 01:32 мин.
ПАОК

ПАОК победи Волос с 4:1 в мач от 5-ия кръг на гръцката Суперлига. Българският национал игра цял мач за победителите.

Двубоят на стадион "Пантесалико" във Волос започна отлично за домакините, които получиха дузпа, но Омри Алтман не успя да се разпише от бялата точка.

На своя ред гостите откриха резултата с гол на Щефан Шваб, именно от 11-метров наказателен удар, спечелен от Десподов.

Възпитаниците на Хоакин Гомес Бласко изпитаха поредно разочарование, след като Франко Ферари бе изгонен с втори жълт картон. Първвият картон дойде при дузпата, изработен от Десподов.

След почивката футболистите на Разван Луческо се възползваха от численото си предимство на терена и удвоиха преднината си с попадение на Томас Мург.

Хуниор Леандро Мендиета намали пасива на домакините, но Тайсон възобнови аванса от два гола.

В 68-ата минута Десподов вкара топката във вратата на Волос, но съдията видя фаул в атака и отмени гола.

В предпоследната минута на редовното време резервата Федор Чалов оформи крайния резултат.

ПАОК оглавява класирането с актив от 13 точки. Волос заема 12-ата позиция в подреждането с 3 пункта.

Нови залпове между Израел и Хизбула след удар в Бейрут
Деян Михайлов завърши на десето място при юношите на Гран При по фигурно пързаляне в Анкара