Кирил Десподов изработи второто попадение за ПАОК при рутинна победа над девет от Пансерайкос

Българският национал игра пълни 90 минути

ПАОК Кирил Десподов
22:19, 28.02.2024

ПАОК с българския нападател Кирил Десподов в състава си бяха крайно пестеливи при гостуването на съседите от Пансерайкос и спечелиха с 2:0 в среща от 25-ия кръг на гръцката Суперлига.

ПАОК държеше топката повече преди края на частта, но стигна до преднина във 2-ата минута на добавеното време на първата част. При подаване отляво на наказателното поле Диамантис се опита да защити топката, вкарвайки тялото си, но Константелиас излезе пред него и на метри пред вратата вкара за 1:0.

Вторият гол падна в добавеното време на срещата, като в него беше замесен Десподов. Българинът получи подаване от Рафа Соарес, направи движение, а от защитника на домакините Ставрос Петавракис топката влезе в мрежата.

Десподов игра пълни 90 минути и имаше четири възможности, от които две много добри. Домакините пък завършиха мача с 9 човека, след като през второто полувреме червени картони получиха Макси Морейра в 69-ата след два жълти и Панайотис Делиянидис в 83-ата заради фаул срещу бразилеца Тайсон.

Гостите с днешния успех събират 57 точки, като се нареждат на 2-о място, само на 1 от лидера АЕК, по-рано победил с 4:2 Янина. Пансерайкос е 10-и с 24.

"Светулки зад решетките" - дебютен роман на Мира Добрева (СНИМКИ)