Кирил Десподов се разписа за ПАОК при загуба от Олимпиакос

Българският футболен национал получи жълт картон и остана на терена през целия мач

22:26, 18.02.2024
Чете се за: 01:55 мин.
ПАОК Кирил Десподов

Кирил Десподов бе точен за ПОАК при загубата от Олимпиакос с 1:3 в мач от 23-ия кръг на Суперлигата.

Гостите поведоха в резултата в 29-ата минута на стадион "Тумба" в Солун. Доминик Котарски изби удар на Шикиньо, но топката отиде на пътя на Франсиско Наваро, който стреля от движение за 1:0.

В 14-ата минута българският национал Кирил Десподов получи жълт картон, но не след дълго той се разписа. Нападателят отправи плътен шут с десния си крак от вътрешността на наказателното поле.

След подновяването на играта през второто полувреме възпитаниците на Хосе Луис Мендилибар възобновиха аванса си. Даниел Поденс отбеляза прекрасно попадение с удар извън наказателното поле, който попадна в далечния горен ъгъл.

Отново бившият футболист на Лудогорец бе най-близо до попадение за "черно белите" след паузата. Офанзивният футболист бе сам срещу вратаря в наказателното поле, но стреля неточно от воле.

Резервата Аюб Ел Кааби лиши срещата от интрига с появата си на терена. Нападателят засече с едно докосване подаване на Даниел Поденс в наказателното поле и удвои аванса на тима си.

В последната минута от редовното време Даниел Поденсе бе изведен сам срещу Доминик Котарски, но стражът спаси изстрела му. Топката обаче отиде при Аюб Ел Кааби, който записа нов гол на сметката си.

ПАОК остава на втората позиция в класирането с актив от 51 пункта. Олимпиакос заема 4-ото място в подреждането с 47 точки.

Желязков: Принципите и идеалите на Левски подхождат на съвременното разбиране за демокрация