Кирил Десподов влезе като резерва при загуба на ПАОК в първия дуел срещу Динамо Загреб

00:39, 08.03.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Лига на конференциите
кирил десподов влезе резерва загуба паок първия дуел динамо загреб

Българският национал Кирил Десподов и неговият клубен ПАОК допуснаха поражение с 0:2 при визитата си на Динамо Загреб в балканското дерби от осминафиналите в турнира Лига на конференциите.

Самият Десподов започна срещата на резервната скамейка, но след около час игра той се появи на терена, заменяйки испанеца Брандън Томас при резултат 1:0 в полза на домакините.

Няколко минути след влизането на Футболист №1 на България за последните две години обаче ПАОК допусна и втори гол, което сериозно усложни задачата на "двуглавите орли" за реванша в Солун следващия четвъртък.

Иначе и двете попадения за Динамо реализира хърватският национал и капитан на тима Бруно Петкович. Той откри резултата в 37-ата минута на срещата, възползвайки се от грешка на Джони.

През втората част бившият играч на Болоня наказа още едно неразбирателство в отбраната на гърците и преодоля за втори път вратаря Доминик Котарски за крайното 2:0.

Останалите резултати от късните мачове в Лигата на конференциите:

Макаби Хайфа - Фиорентина 3-4
Юнион Сен-Жилоа - Фенербахче 0-3
Сервет - Виктория Пилзен 0-0

Валежите навсякъде ще спрат
Марсилия наказа тежко бившия си треньор и Вилареал, Бенфика и Рейнджърс не се победиха в голово шоу