ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
НА ЖИВО: България посреща DARA, БНТ със специално студио...
Чете се за: 01:02 мин.
DARA накара България да плаче от радост, а Европа - да си...
Чете се за: 04:05 мин.
Близо 1 млн. зрители гледаха финала на "Евровизия...
Чете се за: 01:00 мин.
DARA: Благодаря на всички, които почувстваха силата на...
Чете се за: 12:15 мин.
Невероятен успех: Европа пее "Bangaranga", DARA...
Чете се за: 04:50 мин.

ЗАПАЗЕНИ

Китайският министър на отбраната е в Москва, срещна се с Путин

Чете се за: 01:10 мин.
По света
Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
Слушай новината

Руският президент Владимир Путин прие в Москва китайския министър на отбраната Ли Шанфу и приветства военното сътрудничество между двете страни.

Пекин обяви посещението на Ли в Русия миналата седмица, но не беше споменато за среща с Путин. Разговорите са на фона на твърдения от страна на Киев, че украинските сили откриват все по-голям брой китайски компоненти в руските оръжия, използвани в Украйна.

Пекин отрича да изпраща военно оборудване на Русия. Същевременно Китай беше в центъра на разговорите на външните министри от Г-7. Първите дипломати се събраха на работна вечеря в японския курортен град Каруидзава, за да обсъдят ситуацията в Индийско-тихоокеанския регион.

Според дипломатически източник, цитиран от Ройтерс, министрите са се споразумели да работят за мирно решение на тайванския въпрос.

Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image