Кливланд Кавалиърс си осигури домакинско предимство за плейофите в НБА

Отборът, воден от Донован Мичъл, надигра Индиана Пейсърс със 129:120.

от Константин Джаркин
11:20, 13.04.2024
Чете се за: 02:40 мин.
мичъл изведе кливланд успех бостън продължение

Кливланд Кавалиърс победиха Индиана Пейсърс със 129:120 в един от най-ключовите двубои от предпоследния кръг в НБА. Домакините в този двубой не само подпечатаха директно място в плейофите, а си осигуриха и домакинско предимство.

Кливланд пое контрол над двубоя още в самото начало, закривайки първата четвърт с 35:26.

Домакините продължиха с доброто си представяне и във втората четвърт, достигайки аванс от 14 точки. Индиана успя да навакса малко от изоставането си, но Кавалиърс завършиха първото полувреме с тройка на Керис ЛеВърт и резултат 70:59.

Гостите върнаха интригата в двубоя след двe отделни серии от точки 8:2 и 9:2 в третата четвърт, намаляйки аванса на домакините до 97:94.

Въпреки опитите на Пейсърс да завършат обрата си в последната четвърт, Кливланд успя да затвори двубоя със 129:120.

Най-резултатен за домакините бе звездата Донован Мичъл с 33 точки. Джаред Алън добави 29 точки и 13 борби.

Паскал Сиакам и Тайрийз Халибъртън отбелязаха по 19 точки, а още шест играчи на Индиана се отчетоха с над 10.

С тази победа Кливлънд си гарантира четвъртото място в Източната конференция, което осигурява домакинско предимство в плейофите, с 48 победи и 33 загуби. Последният двубой на Кавалиърс е срещу Шарлът Хорнетс.

Индиана са един от четирите отбора, замесени в битката за последните две места, даващи директно място в плейофите, заедно с Орландо Меджик и Филаделфия Севънтисиксърс, с които имат равен актив от победи, и Маями Хийт, които имат една по-малко. Пейсърс ще приемат Атланта Хоукс в последния си мач от редовния сезон.

Росен Плевнелиев: България е наникъде и плащаме милиарди заради политическата нестабилност
Венислав Михайлов в предаването "Аз съм"