Българската звезда Александър Везенков пропусна седма поредна среща на "кралете" заради контузията си в десния глезен

кливланд мина сакраменто шести пореден успех нба
09:14, 06.02.2024
Чете се за: 02:02 мин.

Българският баскетболист Александър Везенков пропусна седми последователен двубой на Сакраменто Кингс заради продължаващите му проблеми с десния глезен, а в неговото отсъствие "кралете" отстъпиха със 110:136 като гост на Кливланд Кавалиърс в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА).

Срещата между двата тима бе равностойна единствено в хода на първата четвърт, след която "кавалерите" поеха изцяло контрола върху случващото се на паркета, а към края на двубоя авансът им достигна почти 30 точки при 134:108 по пътя към шестата поредна победа за момчетата на Джей Би Бикърстаф.

Донован Мичъл стана най-резултатен за домакините с 29 точки (5 тройки), а Макс Щрус реализира 22 (6 тройки).

За Сакраменто 22 точки вкара Харисън Барнс, с 19 завърши Ди‘Арън Фокс, докато Домантас Сабонис направи своя 15-и "трипъл-дабъл" през сезона след 12 точки, 19 борби и 15 асистенции.

В класирането Кингс остават 5-и в Западната конференция с баланс 29-20, докато Кавалиърс са 2-и на Изток с показатели 32-16.

Визитата в Кливланд бе последната седемте поредни мача за Сакраменто далеч от дома, като баскетболистите на Майк Браун се завръщат в своята зала "Голдън 1 Център" този четвъртък (8 февруари) от 5:00 часа сутринта българско време, когато приемат състава на Детройт Пистънс.

Пулмологът д-р София Ангелова: По време на опашката на грипа също се боледува