Коко Гоф и Каролина Мухова ще спорят за титлата на тенис турнира в Пекин

Победата на Гоф на полуфиналите е нейната 20-та такава в турнир на WTA 1000 за годината.

коко гоф каролина мухова спорят титлата тенис турнира пекин
15:32, 05.10.2024
Чете се за: 02:07 мин.

Американката Коко Гоф и чехкинята Каролина Мухова ще играят за титлата на силния тенис турнир в Пекин. Гоф направи обрат срещу испанката Паула Бадоса и се наложи след 4:6, 6:4, 6:2.
20-годишната Гоф направи по-слаб старта на мача, като загуби първия сет за 59 минути.

Бадоса поведе с 3:1 и във втората част, но шампионката от Откритото първенство на САЩ направи обрат, като изравни за 4:4, а след това спечели и последните два гейма в сета.

Коко Гоф направи пробив и при 5:4 в решителния трети сет.

"Чувствах, че играя добре през целия мач, но направих някои непредизвикани грешки", каза американката.

Победата на Гоф е нейната 20-та такава в турнир на WTA 1000 за годината. Тя е петата състезателка, записваща такова постижение преди да навърши 21 години. Американката се присъединява към Виктория Азаренка (20 през 2009 г.), Агнешка Радванска (20 през 2009 г.), Каролине Возняцки (27 през 2010 г.) и Ига Швьонтек (22 през 2022 г.).

Гоф започна седмицата под номер 6 в света, а участието й на финала в Пекин, увеличи шансовете й да се класира за финала на WTA за трета поредна година.

Каролина Мухова победи олимпийската шампионка от Париж Цинвън Чжан от Китай с 6:3, 6:4 за час и 38 минути на корта.

Това бе пореден силен мач на Мухова, която отстрани в турнира и Арина Сабаленка от Беларус. Чехкинята направи по един пробив в двата сета за победата. Мухова пропусна два мачбола при 5:3 във втория сет и подаването на китайката, но след това спечели мача на своя сервис.

Новак Джокович продължава към третия кръг на тенис турнира от сериите Мастърс 1000 в Шанхай
Виктория Томова ще играе с американката Ашлин Крюгер в първия кръг турнира в Ухан