Коко Гоф срещу Мария Сакари в битка за място на финала в Индиън Уелс

На четвъртфиналите поставената под номер 3 в схемата Гоф се наложи с 6:4, 6:3 над китайката Юе Юан. По-трудна бе победата на Мария Сакари.

коко гоф загуби първия сет мелбърн въпреки полуфиналите australian open
09:33, 15.03.2024

Американката Коко Гоф и гъркинята Мария Сакари ще се срещнат в полуфиналите в долната част на схемата на турнира по тенис от сериите WTA 1000 в Индиън Уелс.

Юан успя да поведе с пробив в началото на и двата сета на мача, но не и да задържи този аванс. Гоф успя да използва по-големия си опит в подобни срещи и направи обрати, с които да си осигури успеха.

По-трудна бе победата на Мария Сакари, която отстрани американката Ема Наваро след 5:7, 6:2, 6:4. Това бе трети сблъсък между двете в последната половин година, като след него Сакари поведе в общия резултат с 2:1.

Наваро взе предимство след първия сет с по-добра игра в края му. Сакари имаше преднина от пробив при 4:3, но до края американката взе чететири от пет разиграни гейма.

Във втория сет по-добрият старт бе за Сакари. Гъркинята дръпна бързо с 4:0 гейма и това и павира пътя към решителния трети сет. Той също започна с пробив в нейна полза, но Наваро изравни малко след това.

При 4:4 гейма Сакари стигна до две възможности за пробив и при втората от тях реализира брейка, с който стигна и до успеха в мача.

Атанас Фурнаджиев: Промяна ще има, всичко ще е открито и прозрачно
Проф. Иван Желев: Патриархът полагаше душата си за другите