Американката завоюва осми трофей в кариерата си.

коко гоф триумфира титлата пекин
16:36, 06.10.2024
Чете се за: 00:55 мин.

Коко Гоф спечели титлата на силния турнир от категория WТА 1000 в Пекин с награден фонд от почти 9 милиона долара. На финала четвъртата поставена и шеста в световната ранглиста американка надигра полуфиналистката от Откритото първенство на САЩ Каролина Мухова (Чехия) с 6:1, 6:3 за 76 минути.

Американката доминираше изцяло в първия сет, а във втория направи обрат от 0:2 до 6:2.

Коко Гoф стана най-младата шампионка в Пекин от 14 години насам. Преди нея това постижение има Серина Уилямс с две титли в китайката столица.

Също така това е втори трофей за американката през сезона, осми в кариерата й, и втори от турнир от WТА 1000.

Волейболистите на Монтана спечелиха за втора поредна година турнира "Борс Гюдеров"