Днес във Фукуока завършва световното първенство по плувни спортове в голям басейн, което бележи вторият най-голям пик в историята на българското плуване след Мадрид 1986 г.
Нашите представители записаха четири полуфинала. Йосиф Миладинов беше сред най-добрите 16 в света на 50 м. и на 100 м. бътерфлай, Любомир Епитропов плува в полуфиналите на 200 м. бруст, а Габриела Георгиева завърши 13-а на 200 м. гръб, което е и най-предното ни класиране в шампионата. Миладинов покри и норматив А за Олимпийските игри в Париж догодина.
"След това състезание ще започна упорито да се готвя за олимпийските игри. Целта ми беше да спечеля квота за тях", заяви Миладинов пред БНТ.
Габриела Георгиева също изрази мнение, че най-голямата и цел е да вземе квота за Игрите в Париж.
Главният мендижър на тима ни коментира, че е доволен от всичките български състезатели. Кристиян Минковски смята обаче, че българските плувци трябва веднага да започнат подготовка за покриване на нормативи за ЛОИ в Париж.
Вижте повече в материала на Бюлент Мюмюнов.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Нови титли за Диана Петкова, Любомир Епитропов и Петър Мицин от Държавното по плуване в Бургас
Европейското първенство по плуване в Люблин завладява ефира на БНТ - кои са фаворитите за отличията, част 2
Георг Георгиев пред БНТ: Нищо за Украйна не би могло да се случи без самата нея
Преговорите за мир в Украйна: Има ли доближаване в позициите на Киев и Вашингтон?
Съпругата на Литвиненко пред БНТ: Убийството му е ядрен тероризъм в центъра на Лондон