Комфортна победа в Стара Загора прати ЦСКА 1948 на 1/4-финал за Купата на България

комфортна победа стара загора прати цска 1948 финал купата българия
Снимка: ПФК Берое Стара Загора
14:39, 02.12.2022
Чете се за: 06:00 мин.

Отборът на ЦСКА 1948 постигна победа с 2:0 при визитата си на Берое Стара Загора в двубой от осминафиналите на турнира за Купата на България.

Попадение на Ивайло Чочев за "червените" през първата част бе отменено заради засада, а по-чистите голови положения за "зелените" бяха в края на полувремето. ЦСКА 1948 излезе напред в резултата в 53-ата минута след попадение на Евгений Сердюк. В добавеното време всичко бе решено след гол на Александър Колев.

Първата опасност в мача дойде в 3-ата минута, когато Кирилов проби, навлезе в пеналта и стреля, но топката мина на сантиметри от гредата.

Две минути след това Сердюк получи извеждащо подаване, успя да влезе в наказателното поле и шутира в далечния ъгъл, но бе много неточен.

Гостите отбелязаха напред в резултата в 6-ата минута, когато Русев центрира от фаул, Хелитон успя да свали за Чочев и халфът прати топката в мрежата от близка дистанция. След намеса на ВАР обаче попадението бе отменено заради засада.

След подновяването на играта Пенчев отправи удар от дистанция, но Наумов успя да боксира и изби.

Нова опасна ситуация пред вратата на Караджов дойде в 16-ата минута, когато Кирилов открадна топката и успя да нахлуе в пеналта сам срещу вратаря. Там той опита да намери Сердюк, топката бе блокирана, а след това и нанесе удар към вратата, но отново бранител в зелено успя да се намеси и изби в корнер.

Джонатан пробва удар от въздуха след изпълнението, но бе твърде неточен.

В 19-ата минута Умарбаев получи топката в наказателното поле и върна към точката за дузпа, където непокрития Бастунов отправи много силен удар, който обаче бе отразен от Караджов.

Пет минути след това Русев центрира от корнер, а Хелитон стреля с глава. Караджов обаче отново се намеси и улови.

В ответната атака Пенчев шутира по земя от около 25 метра, но Наумов спаси без проблем.

Рука центрира от фланга в 31-ата минута, Кръстев пропусна топката, а Георгиев стреля в движение по диагонала. Наумов обаче успя да избие трудната за спасяване топка.

Серкан също пробва удар от около 25 метра в 35-ата минута, но право в ръцете на Наумов. В ответната атака и Кирилов стреля от дистанция, но прати топката над вратата.

В края на първата част Берое стигна до два опасни удара след центрирания. Първо Серкан засече топката от въздуха, но Наумов изби. След това и Кръстев успя да стреля от близка дистанция, но топката мина над вратата.

В добавеното време на първото полувреме Пенчев получи топката в наказателното поле и стреля с левия крак, но топката срещна гредата и бе избита.

Две минути след подновяване на играта Сердюк получи топката в пеналта и стреля, но над вратата.

Пенчев успя да открадне топката в 50. минута и намери Кръстев, който предостави за Мечев. Капитанът на зелените стреля от границата на пеналта, но Наумов спаси.

ЦСКА 1948 откри резултата в 53-ата минута, след като Джонатан центрира в наказателното поле, а там Русев игра с топката, която попадна в Сердюк. Нападателят я прати в мрежата с удар от малкото наказателно поле – 0:1.

Калоян Кръстев стреля с глава в 66-ата минута след центриране на Митков, но Наумов спаси удара на нападателя.

В следващите минути играта бе много накъсана и чистите голови положения липсваха.

Митков бе изведен на фланга в 76-ата минута, напредна и стреля в близкия ъгъл, но не намери очертанията.

В ответната атака Охене получи топката на границата на пеналта и стреля в движение, но ударът му срещна гредата.

Колев отправи удар с глава след центриране от корнер в 83-ата минута, но топката мина на сантиметри от гредата.

Отново той бе близо до второ попадение минута след това, когато засече центирана от Русев топка, но и този път ударът му мина покрай вратата.

Три минути преди края на мача Траоре пробва удар от дистанция, но твърде неточно.