Конър Галахър и Хулиан Алварес отбелязаха дебютните си голове за Атлетико Мадрид при успеха над Валенсия

Възпитаниците на Диего Симеоне постигнаха класическа победа.

08:19, 16.09.2024
Чете се за: 01:07 мин.
Атлетико Мадрид

Атлетико Мадрид победи Валенсия с 3:0 в мач от 5-ия кръг на Ла Лига. Конър Галахър и резервата Хулиан Алварес отбелязаха дебютните си голове за "дюшекчиите".

Привлеченият от Челси през лятото Конър Галахър откри резултата на стадион "Метрополитано" в Мадрид. Родриго Де Пол изведе съотборника си в наказателното поле и англичанинът не сгреши за 1:0.

През второто полувреме Антоан Гризман удвои аванса на домакините. Французинът стреля от воле след подаване с глава на Самуел Диаш Лино.

До края на двубоя Маркос Йоренте шутира в дясната греда преди Хулиан Алварес да оформи крайния резултат. Закупеният от Манчестър Сити нападател бе точен от непосредствена близост и подпечата победата на тима си в последната минута.

Атлетико Мадрид заема 3-ата позиция в класирането с актив от 11 пункта. Валенсия остава на последното 20-о място в подреждането само с точка.

Министър Галин Цоков: За новата учебна година всички ученици от 1-ви до 12-и клас ще получат безплатни учебници