стотици празнуваха 110 рожден ден левски могилката
от БНТ , Източник: БГНЕС
21:14, 24.05.2024

Левски организира концерт с известни изпълнители, с който отбеляза 110 години от създаването на клуба на 24 май, Денят на славянската писменост и култура. 5-часовото шоу се състоя пред сектор А на стадион "Георги Аспарухов" и беше с вход свободен за привържениците на "сините".

Програмата стартира в 15:00 с диджей, а след час на сцената се качи бившият вокалист на Д2 Дичо. Последва изпълнение на рапъра Били Хлапето, преди запалянковците на Левски да изгледат още веднъж трейлъра на филма за клубната легенда Георги Аспарухов-Гунди, който ще излезе по кината на 18 октомври. Първият игрален филм за Аспарухов, озаглавен "Гунди - Легенда за любовта", бе показан на феновете от главните герои в продукцията - Павел Иванов и Александра Свиленова.

След края на трейлъра на сцената се качиха още двама обичани български изпълнители в лицето на Михаела Филева и Владимир Ампов-Графа. С изпълнението на Графа приключи и дългият празничен ден по случай 110 години от създаването на "синия" клуб.

Честванията започнаха по традиция на "Могилката", където ръководители, футболисти, треньори и ветерани се събраха, за да поднесат венци и цветя. Последва тържествен обяд, преди празненствата да се насочат към "Герена". В неделя, 26, от 18:00 часа Левски слага край на сезона си в Първа лига с домакинство на шампиона Лудогорец. Двубоят ще бъде последен за старши треньора Николай Костов, както и за капитана и вратар на "сините" Николай Михайлов.

Кейти Боултър защити титлата си в Нотингам
22:26, 16.06.2024
Чете се за: 01:40 мин.
Нови пет медала за България от европейското по вдигане на тежести в Солун
21:42, 16.06.2024
Чете се за: 02:35 мин.
Националният отбор по баскетбол 3х3 остана на косъм от класиране за eвропейското първенство
21:33, 16.06.2024
Спортни новини 16.06.2024 г., 20:50 ч.
20:50, 16.06.2024
Мъж заплаши полицаи с брадва на Евро 2024 (ВИДЕО)
Чете се за: 01:05 мин.
Александър Божилов спечели златен медал от европейската купа по триатлон за младежи
18:33, 16.06.2024