Първият български военен научноизследователски кораб "Св. св. Кирил и Методий" (НИК 421) се завръща от третата си експедиция до Антарктида на 11 април, съобщиха от Висшето военноморско училище във Варна. Корабът ще бъде посрещнат официално на Морска гара.
Очаква се в церемонията да вземат участие вицепрезидентът Илияна Йотова, представители на Министерството на отбраната, на Българския антарктически институт, на научната общност и местната власт.
НИК 421 отплава на третата си експедиция до Ледения континент на 7 ноември миналата година. Този път на борда му бе оборудвана и космическа лаборатория. Капитан на кораба е Радко Муевски. С кораба бе пренесено до българската база на остров Ливингстън оборудването за новата лаборатория на родните учени, която бе открита официално през февруари.
Над 40 сигнала за мазут по Южното Черноморие, появиха се нови петна край Синеморец
Правят проверка заради влошеното качество на водата за къпане в района на Офицерския плаж
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?