Две детски градини в Старозагорско с положителни проби за коронавирус. Четири случая на COVID-19 са установени в детска градина в Стара Загора.
С инфекцията са заразени дете, две учителки и медицинско лице. А в село Оризово, заради потвърден случай на COVID-19 на жена от персонала затвориха детската градина за една седмица.
В Стара Загора няма да бъде затваряно детското заведение, карантинирани са две групи.
Първият случай на коронавирус в детска градина "Знаме на мира " е констатиран миналата седмица в четвъртък. Две от служителките са дали положителен тест. Веднага е сезирана Регионалната здравна инспекция.
Направени са PСR тестове на всички деца и персонала. Един от тях е положителен - на възпитателка в група. Личните лекари следят състоянието на всички деца и на заболелите.
Автор: Десислава Петкова
Проверяват сигнал за хранително натравяне на деца по време на футболен турнир в Пампорово
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите