Огромният кран, който се стовари върху част от пътното платно при строежа на метрото на бул. "Шипненски проход", не е бил претоварен, заявиха от "Метрополитен София". Машината сравнително скоро е преминала технически преглед. Отговорността за обезопасяването на обекта е на фирмата изпълнител.
Според очевидци стрелата на крана се е стоварила на метри от преминаваща кола. За щастие няма пострадали.
"Кранът е вътре в обекта, а на платното е бил разположен камионът. Стрелата на крана е паднала на платното понеже е разтоварвал товар, който се е намирал на пътното платно. Обезопасителните мерки са да не се допуска преминаване в момента на пренасяне на товар, преминаване на пешеходци. Да, автомобили са преминавали, но никой не е очаквал да се случи такова пречупване на стрелата", коментира Светослав Статев - началник управление инвестиционна дейност към "Метрополитен".
Започва разширяване на канализационната мрежа в столичния квартал "Горубляне"
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?