Армията не може да бъде използвана за всичко, допълни бившият министър на отбраната
Когато ти натоварваш армията с извънредни усилия, с извънреден труд, това води и до ограничаване на ресурса на самите самолети, защото те не са предназначени да правят шоу. Това не са въздушните "Витязи" на Путин или там на френския авиоотряд или американския авиоотряд. Тези държави и много други имат специални авиозвена, които се занимават само с авиошоу -въздушна акробатика. Нашите пилоти не са циркаджии, заяви в "Денят започва с Георги Любенов" бившият министър на отбраната Красимир Каракачанов.
Допълни, че случилата се трагедия в "Граф Игнатиево" е симптом, че "през последните три години гледат на армията като някаква декорация".
"Мантрата, че ние сме в НАТО и НАТО ще ни пази дълги години водеше до това, че за армията не се отделяха никакви средства. Абе, за какво сега ще правим еди какво си в армията? Защо ще ремонтираме машините? Нали сме в НАТО. Само, че в момента светът е изправен през няколко конфликта, от които може да прерасне в нещо голямо".
Беше категоричен, че армията не може да бъде използвана за всичко.
"Дойде време за пожари - хайде армията. Природни бедствия - хайде армията. Дойде време за някаква годишнина - хайде сега участвайте като циркови акробати. Извинявайте, но армията по Конституция и закон има много ясни задължения".
За съжаление, каза той, през последните години управляващите гледат на армията като една възможност "да си купят индулгенции от партньорите".
Според Цветан Цветанов летателните часове за българските пилоти са много малко.
Вижте целия разговор във видеото
Постоянен арест за бащата и сина, обвинени във въоръжен грабеж в „Красно село“
Над 11,5 млн. лева недекларирана валута е задържана на „Капитан Андреево“ през 2025 годна
100 000 лева гаранция за шефа на АГ болница в Пловдив, обвинен за присвояване на милиони
При обира в „Красно село“ заплашили продавачката с предмет, приличащ на ръчна граната
Въпреки календарната зима и минусовите температури: В Казанлък цъфнаха първите кокичета (СНИМКИ)