Лайпциг пречупи Дортмунд в дербито на кръга в Бундеслигата

Срещата бе ключова за битката за четвъртото място.

лайпциг продължава похода шампионската лига кьолн отдалечи оставането елита
18:48, 27.04.2024

Отборът на РБ Лайпциг постигна категоричен домакински успех над Борусия Дортмунд с 4:1 в двубой от 31-ия кръг на Бундеслигата. Срещата бе ключова за битката за четвъртото място, а РБ Лайпциг записа четвърти пореден успех в първенството и увеличи аванса си пред Борусия на четвъртата позиция с 62 точки, докато тимът от Дортмунд вече втори мач не успява да спечели 3 точки и остава пети с 57 точки.

Гостите поведоха с попадение на Джейдън Санчо в 20-ата минута, но Икома-Лоис Опенда бързо изравни за РБ Лайпциг в 23-ата. Хави Симонс пропусна възможност за РБ Лайпциг в 36-ата минута, но във втората минута на добавеното време на първото полувреме Бенямин Шешко не сгреши и донесе преднина за гостите от 2:1 след страхотен изстрел.

Футболистите на РБ Лайпциг нанесоха нов удар срещу съперника си в 46-ата минута, когато след подаване от Опенда, Мохамед Симакан вкара за 3:1.

Малко по-късно Петер Гулачи спаси вратата си, отразявайки изстрел на Юлиан Риерсон, а в 80-ата минута Кристоф Баумгартнер оформи крайното 4:1 в полза на домакините.

Теменужка Петкова: Свалянето на Росен Желязков показа безсилието на новата сглобка
Стамен Белчев: Най-хубавото беше резултатът