От днес пациентите с леки или със средно тежки симптоми на коронавирус, преминали през COVID зоните, ще получават безплатни лекарства.
В разкритите около 50 такива зони към ДКЦ-тата и медицинските центрове ще могат да им се правят прегледи, лабораторни изследвания и рентгенови снимки.
Така за първи път Националната здравноосигурителна каса ще заплаща лечението на пациентите с коронавирусна инфекция, които се лекуват в домашни условия.
Лекарствата, които ще бъдат отпускани на пациентите с леки или със средно тежки симптоми на коронавирус, преминали през COVID зоните, са разпределени в три групи - антибиотици, кортикостероиди и медикаменти, повлияващи кръвосъсирването.
Списъка с безплатни лекарства може да видите ТУК.
В "Пирогов" продължава борбата за живота на децата, катастрофирали Горна Оряховица
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Безводието в страната: Работна среща в Министерския съвет обсъжда проблема