Жители на Казичене сигнализираха за ледено езеро, което се е появило на улица "Околовръстна" пред входа на жп гарата. Заради него хората от квартала не могат да я ползват безопасно, въпреки че тя е много добра връзка с центъра и други населени места.
Жители на квартала обясняват, че от години, когато вали проливен дъжд, пред вече ремонтираната сграда на гарата се появява цяло езеро и спира достъпът до нея. Неведнъж в него са затъвали автомобили, особено на външни хора, които не знаят колко то е дълбоко. А местните се шегуват, че трябва или да го заобикалят или да преминават през него с офроуд джип.
Проблемът продължава десетки години и се дължи на липсата на канализация, категорични са хората.
Това се повтаря от 50 години при всеки дъжд. Проблемът е обсъждан с районната администрация, правени са проекти, но нищо не се променя. Този проблем е с цялата канализация на селото, казва кметът Григор Григоров и призовава по-високите инстанции отново сериозно да се замислят.
В отговор кметът на Район Панчарево Николай Гюров поясни, че теренът е много труден, но сега се проучват идейни проекти, а после ще последват и технически. Той се надява, че до 6 месеца ще има резултат от геодезическите проучвания.
Автор: Стела Илиева
Филмът "Война на истина": Кой управлява информацията и държи монопола над истината?
От балкона в София до НАСА: Българката, сбъднала мечтата си да покори звездите
Мотористи, облечени като Дядо Коледа, преминаха по столични булеварди (ГАЛЕРИЯ)
Алпинисти, облечени като коледни герои, зарадваха децата в онкохематологията на ИСУЛ
"Нова година - нова валута": Опитът на Португалия и Австрия по пътя към еврото
Откриха над 400 кг тютюн за наргиле без бандерол в складове под наем (СНИМКИ)
Българин почина в САЩ: Мъжът е бил в център за задържане на имигранти в Мичиган