Леверкузен отново оглави класирането в Бундеслигата след класика срещу Вердер Бремен

18:33, 25.11.2023
Чете се за: 01:47 мин.
леверкузен отново оглави класирането бундеслигата класика вердер бремен

Байер Леверкузен си върна първото място в класирането на Бундеслигата, след като в двубой от 12-ия кръг надигра с класическото 3:0 като гост състава на Вердер Бремен.

За тима на Шави Алонсо това беше осми последователен успех в първенството, като тон за него даде куриозен автогол на Оливер Деман, който изпрати топката в собствената си врата след само 9 минути игра.

Малко преди края на първата част пък "аспирините" удвоиха преднината си чрез Жереми Фримпонг, който беше оставен непокрит в наказателното поле на Вердер и с мощен диагонален изстрел направи резултата 2:0.

Крайното 3:0 в полза на гостите оформи Алехандро Грималдо в 76-ата минута, завършвайки успешно бързо нападение на своя тим.

С успеха Леверкузен отново излезе на върха в подреждането с актив от 34 точки и преднина от две пред преследвача Байерн Мюнхен, докато Вердер Бремен заема 12-ата позиция с 11 пункта.

В други срещи от кръга Унион Берлин завърши 1:1 у дома срещу Аугсбург, докато в същото време Фрайбург не успя да Дармащад на свой терен и също направи 1:1.

Синер измъкна инфарктна победа срещу Джокович и така изравни резултата в полуфиналния сблъсък за Купа "Дейвис"
Хорхе Мартин спечели спринта във Валенсия и остави жива интригата за титлата в Moto GP