Левски е на 1/8-финал за Купата след разгорм над Партизан (Червен бряг)

левски финал купата разгорм партизан червен бряг
16:12, 21.10.2020
Чете се за: 00:31 мин.
Български футбол

Отборът на Левски се класира за осминафиналите на Купата на България, след като победи третодивизионния Партизан (Червен бряг) с 4:1 като гост.

Изненадващо за мнозина, домакините, които участват в Северозападната Трета лига, поведоха в резултата в 34-та минута, когато Любомир Иванов бе оставен абсолютно непокрит в наказателното поле от защитата на “сините” и преодоля Николай Кръстев с точен изстрел.

Минута по-късно Възпитаниците на Георги Тодоров изравниха чрез Валери Божинов, който реализира първия си гол със "синята" фланелка, след като се завърна в тима.

Здравко Димитров направи пълен обратът за Левски малко преди почивката със страхотен изстрел от границата на наказателното поле.

През второто полувреме Мартин Петков направи преднината на Левски класическа, крайно 4:1 оформи Петко Петков, който си вкара автогол.

По този начин Левски се присъедини към Царско село в осминафиналната фаза на турнира и ще чака да научи следващия си съперник.