Левски Лукойл отстъпи на Прометей и отпадна още в квалификациите за Шампионската лига

левски лукойл отстъпи прометей отпадна квалификациите шампионската лига
Снимка: БФ Баскетбол
22:30, 14.09.2021
Чете се за: 01:17 мин.

Българският баскетболен шампион Левски Лукойл издържа само една четвърт срещу украинския Прометей на старта на участието си в квалификациите на Шампионската лига.

"Сините" отпаднаха в четвъртфиналите, на които са домакини в зала "Арена Армеец". Украинците се наложиха с 96:56 над българския тим и в четвъртък ще играят полуфинал.

Левскарите стартираха много добре мача и поведоха с двуцифрена разлика в първата четвърт, стигаща до 14 точки в един момент. До почивката обаче гостите се съвзеха и след серия от 33:0 поведоха с 18 точки.

След почивката статуквото от втората четвърт се запази и Прометей логично спечели с голяма преднина.

Венцислав Петков записа 19 точки за Левски, като вкара 11 през първото полувреме. Чавдар Костов добави 11, и Цветомир Чернокожев - 10. Сините бяха само с български играчи, а участие не взе и Христо Захариев.

Шон Еванс и Д`Анджело Харисън приключиха съответно с 18 и 16 точки за Прометей.

От утре задължително ваксиниране за здравните работници във Франция
Общественото мнение по актуалната политическа обстановка - специално допитване на "Алфа Рисърч" за „Референдум“