левски призова своите фенове подкрепят отбора шкупи без прояви расизъм използване забранени символи

От него става ясно, че клубът има активи на стойност 33,125 милиона лева. Това е увеличение с близо 13 милиона спрямо предходна финансова година, приключила на 31 декември 2022 година.

"Сините" декларират и печалба от 2,215 милиона лева. По отношение на капитала обаче "сините" са декларирали такъв от едва 1,535 милиона лева.

Заедно с финансовия си отчет от "Герена" публикуваха и одитен доклад, извършен от независимия одитор „Желязков Одит 2004 ООД“.

В доклада се посочва, че ниският капитал е в нарушение на чл. 252 от Търговския закон.

"Тези обстоятелства пораждат съществена несигурност относно способността на Дружеството да продължи да функционира като действащо предприятие", посочва одиторът в доклада си.

Чл. 252 от Търговския закон разглежда основанията за прекратяване на съществуването на дадено дружество.

От Левски за момента са уверени, че ще могат да се справят в случай на необходимост с подкрепата на основните си акционери.

Финансовият отчет и одитът са публикувани на клубния сайт.

Ига Швьонтек спечели първата си титла от тенис турнира WTA 1000 в Мадрид след драматичен успех над Арина Сабаленка
08:52, 05.05.2024
Макс Верстапен ще стартира от първа позиция в Гран при на Маями във Формула 1
08:34, 05.05.2024
България спечели златните медали при мъжете на европейското първенство по кърлинг в дивизия С
08:17, 05.05.2024
Чете се за: 01:10 мин.
Хавиер Ибанес завоюва европейската титла на IBA в категория до 57 килограма
07:59, 05.05.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Гледайте финалите на европейското първенство по спортна гимнастика за жени в Римини НА ЖИВО по БНТ 3
Чете се за: 01:57 мин.
Яник Синер се оттегли от участие на турнира по тенис в Рим от сериите "Мастърс"
22:38, 04.05.2024
Чете се за: 02:15 мин.
Реал Мадрид спечели титлата в Ла Лига след загубата на Барселона от Жирона
21:31, 04.05.2024
Ерлинг Холанд отбеляза четири гола за успеха на Манчестър Сити над Уулвърхемптън
21:27, 04.05.2024
Чете се за: 01:42 мин.