ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Лидерите от ЕС обсъдиха миграцията и разширяването на Съюза на срещата в Гранада

Чете се за: 01:27 мин.
По света
Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
      Слушай новината
      00:00
      00:00

      Лидерите на страните от ЕС продължават да заседават в испанския град Гранада. Основните теми на неформалната среща на върха са миграцията, разширяването на ЕС и стратегическите насоки за развитието на ЕС в следващите години. В срещата участва и българският премиер Николай Денков.

      Германският канцлер Олаф Шолц заяви, че преди да започне нов етап на разширяване, ЕС трябва да промени начина на взимане на важни решения от единодушие към квалифицирано мнозинство.

      Втори ден от срещата в Гранада: Евролидерите обсъждат подкрепата за Украйна

      Според него трябва да се обсъди и въпросът за финансирането и вноските на държавите в европейския бюджет, когато в него бъдат приети нови членове.

      Сериозна дискусия предизвика обсъждането на Пакта за миграцията, който включва предложения за по-добро управление по време на кризи, по-ефективна защита на външните граници и партньорства с държавите, от които идват миграционните потоци. Унгарският премиер Виктор Орбан обяви ясно, че страната му не подкрепя Пакта за миграцията.

      Чуйте последните новини, където и да сте!
      Последвайте ни във Facebook и Instagram
      Следете и канала на БНТ в YouTube
      Вече може да ни гледате и в TikTok

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image