Лионел Меси се разписа на два пъти при обрата на Интер Маями над Нашвил

Аржентинецът асистира за третото попадение при успеха с 3:1

10:18, 21.04.2024
Интер Маями Лионел Лео Меси

Интер Маями победи Нашвил с 3:1 в мач от 10-ия кръг на Мейджър Лийг Сокър. Лионел Меси се отчете с две попадения за победителите.

Гостите откриха резултата след само 102 секунди игра. Франко Негри си отбеляза автогол, след като засече топката от корнер и я изпрати в собствената си врата. Минути по-късно възпитаниците на Гари Смит можеха да удвоят аванса си, но Джошуа Бауер стреля в напречната греда.

Играчите на Херардо Мартино побързаха да изравнят резултата. Лионел Меси възобнови равенството в 10-ата минута. Аржентинецът обаче нямаше късмет при следващата атака, когато стреля в дясната греда.

Преди почивката Серхио Бускетс засече с глава центриране от ъглов удар на Лео Меси за 2:1.

След паузата Леонардо Афонсо бе фаулиран в наказателното поле и спечели дузпа, който бе реализирана от Лионел Меси.

Интер Маями се изкачи до лидерската позиция в Източната конференция с актив от 18 точки. Нешвил заема предпоследното 14-о място в класирането със 7 пункта.