Ливърпул надигра Борнемут на "Анфийлд" с голове през първата част

Луиш Диаш изпъкна с две попадения за мърсисайдци.

18:53, 21.09.2024
Чете се за: 01:50 мин.
Ливърпул

Ливърпул победи Борнемут с 3:0 в мач от 5-ия кръг на Висшата лига. Луиш Диаш изпъкна с две попадения за мърсисайдци.

През първото полувреме на стадион "Анфийлд" гостите създадоха първата по-опасна ситуация. Гол на Антоан Семеньо бе отменен заради засада.

Възпитаниците на Арне Слот заиграха по-ефективно в преден план и заслужено откриха резултата в 27-ата минута. Ибрахима Конате изведе Луиш Диаш сам срещу вратаря. Кепа Аризабалага направи неразчетено излизане извън наказателното поле и колумбиецът се разписа на празна врата.

Голмайсторът на "червените" удвои головата си сметка по-малко от две минути по-късно. Трент Алекзандър-Арнолд изведе Диаш в наказателното поле и полузащитникът направи резултата 2:0 с шут по трева.

Още преди паузата Дарвин Нунес направи преднината на домакините класическа. Нападателят отбеляза красив гол с фалцов удар в далечния ъгъл.

След почивката шампионатен дебют за домакините направи лятното попълнение Федерико Киеза, който стреля в дясната греда. Удар на Луис Синистера с глава също се отби от напречната греда.

Ливърпул оглави класирането с актив от 12 точки. Борнемут заема 13-ото място в подреждането с 5 пункта.