Ливърпул победи Фулъм и се изравни с Арсенал на върха във Висшата лига

Мърсисайдци се наложиха с 3:1.

ливърпул победи фулъм изравни арсенал върха висшата лига
21:17, 21.04.2024

Ливърпул се изравни с Арсенал на върха в класирането на английското първенство по футбол.

Мърсисайдци победиха Фулъм с 3:1 в мач от 33-ия кръг. Двата отбора са с по 74 точки и водят с една пред Манчестър Сити.

Ливърпул поведе в 32-та минута след майсторско изпълнение на пряксвободен удар, а още в следващата атака точен удар под гредата на Коуди Гакпо бе отразен от вратаря на Фулъм. Домакините пък отговориха с пропуск на Ридриго Мунис, но успяха да изравнят в седмата минута на добавеното време чрез Тимоти Кастан.

Ливърпул обаче реагира през второто полувреме и стигна до два безответни гола за успеха. В 53-та минута Райън Гравенберх бе точен с удар от дъгата, а 19 по-късно Диого Жота бе точен за крайното 3:1 след извеждащ пас на Гакпо.

Поражението остави Фулъм на 12-о място при безопасна дистанция от изпадащите.

По-рано Астън Вила победи Борнемут с 3:1 като домакин и се отдалечи на шест точки от Тотнъм на четвъртото място в класирането, като "шпорите" са с два мача по-малко. Доминик Соланке изведе гостите напред след половин час игра, но в добавеното време Морган Роджърс изравни, а през втората част Муса Диаби и Леон Бейли донесоха победата на Вила.

В друг мач от кръга Кристъл Палас надви с 5:2 Уест Хем.

Спортни легенди поведоха Велошествието "София кара колело за по-чист въздух"