Ливърпул продължава да е без загуба във Висшата лига, Ман Юнайтед и Арсенал със зрелищно равенство (видео)

ливърпул продължава без загуба висшата лига ман юнайтед арсенал зрелищно равенство видео
21:02, 06.12.2018
Чете се за: 01:14 мин.
Европейски футбол

Ливърпул постигна победа с 3:1 при гостуването си на Бърнли в среща от 15-ия кръг в английския шампионат.

"Червените", които все още нямат поражение във Висшата лига през сезона, са с 39 точки и изостават на две зад шампиона и лидер за момента Манчестър Сити.

Мохамед Салах и Роберто Фирмино останаха резерви в двубоя, докато Садио Мане е контузен и нямаше възможност да помогне на своите съотборници.

Джак Корк изведе Бърнли напред в резултата девет минути след почивката, но Джеймс Милнър изравни в 67-ата минута.

Мениджърът на гостите Юрген Клоп пусна в игра Фирмино и Салах и бразилецът се разписа с първото си докосване на топката точно 20 минути преди края на мача.

Бърнли пропусна шансове за изравняване, а в последните секунди на двубоя Джеймс Милнър оформи крайното 3:1 след бърза контра.

Домакините заемат 19-то място в класирането с актив от само 9 точки след снощното си поражение.

В друга среща от кръга Тотнъм победи с 3:1 у дома Саутхямптън и отново се изкачи на третото място в класирането. Хари Кейн, Лукас Моура и Сон Хюн-Мин се разписаха в полза на "шпорите", докато Чарли Остин вкара почетния гол в полза на "светците" в последните секунди на двубоя.

Лондончани са на трето място с 33 точки, докато Саутхямптън е на 18-та позиция с 9 точки.

Челси падна с 1:2 като гост срещу новака в елита Уулвърхямптън. "Сините" поведоха с гол на Рубен Лофтъс-Чийк в 18-ата минута, но "вълците" се разписаха чрез Раул Хименес и Диого Жота в рамките на само 4 минути между 59-ата и 63-ата и направиха обрат.

Столичани са на четвърта позиция с 31 точки, докато Уулвс заема 12-то място с 19 точки.
Манчестър Юнайтед завърши наравно 2:2 у дома с Арсенал в друг от най-интересните мачове от кръга.

Гостите поведоха с гол на Шкодран Мустафи и грешка на Давид де Хеа в 26-ата минута, но само четири минути след това Антони Марсиал изравни след асистенция на Андер Ерера.

В 68-ата минута Александър Лаказет отново даде аванс за "артилеристите", но Джеси Лингард фиксира крайното 2:2 само минута след това.

Арсенал е на пета позиция в класирането с 31 точки, докато "червените дяволи" имат само 23 точки на осмо място до момента.