Ливърпул разби Саутхямптън и се доближи на точка от върха

18:53, 27.11.2021
ливърпул разби саутхямптън доближи точка върха

Ливърпул срази с 4:0 у дома състава на Саутхямптън и по този начин се доближи само на точка от лидера във Висшата лига Челси.

"Мърсисайдци" вече имат 28 точки срещу 29 за лондончани, които посрещат на своя "Стамфорд Бридж" Манчестър Юнайтед в дербито на 13-ия кръг от Висшата лига.

След втората си поредна загуба в първенството пък Саутхямптън заема 14-та позиция с 14 пункта.

На стадион "Анфилд" в Ливърпул домакините стартираха ударно срещата и след по-малко от 120 секунди игра Диого Жота откри резултата.

В 32-ата минута отново португалецът удвои аванса на момчетата на Юрген Клоп, а пет по-късно Тиаго Алкантара направи резултата класически.

През втората част сред голмайсторите се записа и Върджил Ван Дайк, който оформи и крайния резултат с първото си попадение за Ливърпул от над година насам.

Холанд се завърна с гол при победа на Борусия (Дортмунд)
Атанас Зафиров, БСП: В бъдещия кабинет е добре да има политически фигури от цялата коалиция