Ливърпул вкара четири на Борнемут за едно полувреме за най-убедителната си победа през сезона

21:31, 21.01.2024
ливърпул вкара четири борнемут едно полувреме убедителната победа сезона

Ливърпул записа трета последователна победа в английската Висша лига, надигравайки убедително с 4:0 като гост Борнемут в среща от 21-ия кръг на първенството.

Двубоят на "Виталити Стейдиъм" в Южна Англия премина при нулево първо полувреме, но след почивката гостите, водени от Юрген Клоп, се развихриха и стигнаха до най-убедителния си успех от началото на кампанията в шампионата.

Дарвин Нунес даде аванс на "мърсисайдци" в 49-ата минута с прецизен удар по тревата, възползвайки се от асистенция на Диго Жота.

Впоследствие самият португалец пък направи преднината на своя тим класическа, вкарвайки две попадения в 70-ата и 79-ата минута.

До края остана време и за Нунес да се разпише за втори път в мача, оформяйки крайното 4:0 в 93-ата минута.

С успеха Ливърпул увеличи аванса си на върха в подреждането и отново излезе на 5 точки пред втория Манчестър Сити, който обаче има изиграна една среща по-малко. В същото време Борнемут заема 12-ата позиция с 25 пункта.

В ранния двубой от неделната програма Шефил Юнайтед и Уест Хям не се победиха, завършвайки при зрелищно равенство 2:2 на "Брамал Лейн".

Хиксът остави "чуковете" на 6-ото място в класирането с 35 точки, докато "остриетата" продължават да са на дъното с едва 10 пункта.