Властите на испанския остров Ла Палма въведоха локдаун за жителите на три крайбрежни градчета, но не заради коронавируса, а заради местния вулкан Кумбре Виеха.
Мярката беше предприета след като нов поток от лава достигна Атлантическия океан. Последва отделяне на облаци потенциално токсични изпарения.
Военни в застрашения район измерват качеството на въздуха. Местните жители трябва да държат плътно затворени вратите и прозорците, защото силни ветрове връщат облака обратно към острова.
Летището остава затворено поне за 48 часа. Населението на столицата Санта Круз трябва да носи маски за първи път от началото на изригването преди 2 месеца заради висока концентрация на твърди частици и серен диоксид.
Влак с 200 пътници и без работещ климатик блокира в Италия по време на горещините
Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
Митничари откриха 73 бойни пистолета в камион на „Капитан Андреево“, пътувал за Нидерландия
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели