Локомотив Пд надигра Берое в мач с два червени картона

локомотив пловдив първият финалист купата българия
Снимка: ПФК Локомотив (Пловдив)
16:58, 13.03.2022
Чете се за: 01:40 мин.

Локомотив Пловдив победи Берое с 2:0 в мач от 23-ия кръг на родния футболен елит. Преслав Боруков и Бирсент Карагарен бяха точни сред възпитаниците на Александър Тунчев.

Серкан Юсеин отправи единствения точен удар за гостите, а Лукас Рейдър спаси.

В последната минута на първото полувреме старозагорците останаха с човек по-малко. Симеон Мечев получи два жълти картона в рамките на 7 минути и бе изгонен след нарушение срещу Парвиз Умарбаев.

След почивката футболист на "смърфовете" също бе отстранен от игра преждевременно. Венсан Марсел фаулира Алиун Фал и получи жълт картон. След намесата на ВАР съдията Георги Давидов промени решението си и го изгони с директен червен картон.

Пловдивчаните продължиха да атакуват и постоянството им се отплати в 81-ата минута. Преслав Боруков засече с глава центриране от пряк свободен удар на Парвиз Умарбаев за дебютния си гол.

В добавеното време Бирсент Карагарен оформи крайния резултат. Резервата Петър Витанов проби до аутлинията и върна топката към дузпата, а нападателят засече с едно докосване.

Локомотив Пловдив заема 7-ата позиция в класирането с актив от 31 точки. Берое е 8-и в подреждането с 29 пункта.