Локомотив (Пд) надигра Славия и доближи Лудогорец в класирането

от Димитър Русев , Източник: БНР
21:02, 14.12.2020
Чете се за: 01:36 мин.
локомотив надигра славия доближи лудогорец класирането

Съставът на Локомотив (Пловдив) победи с 2:0 Славия в мач от 16-ия кръг на Първа футболна лига. Дъждът, който не спря да вали през целия ден в Пловдив, направи условията за игра много тежки, затруднявайки максимално и двата отбора. Двубоят се забави с няколко минути заради токов удар и създаде проблеми за прякото му телевизионно излъчване.

Домакините се приспособиха по-бързо към обстановката и заиграха по-уверено. В 10-ата минута Кристиан Илич пропусна от удобна позиция. Пет минути по-късно същото направи съотборникът му Бирсент Карагарен, като се измъкна от защитата на гостите, но стреля неточно. В 18-ата минута Парвиз Умарбаев центрира, а Георги Минчев се разписа с глава за 1:0. Гостите се опитаха да реагират и в 30-ата минута Филип Кръстев излезе на удобна позиция, но отправи неточен удар към вратата на "черно-белите". При ответната атака на Локомотив Диниш Алмейда уцели напречната греда на вратата на противника. В 43-ата минута Пламен Луков отрази удар на Радослав Кирилов.

Домакините започнаха по-уверено и второто полувреме. В 54-ата минута Георги Минчев стреля от удобна позиция, Светослав Вуцов изби топката, а при добавката на Момчил Цветанов отправи неточен удар. Три минути по-късно вратарят на "белите" изби коженото кълбо след шут на Георги Минчев. В 64-ата минута Диниш Алмейда изпълни пряк свободен удар, но не улучи целта. Футболистите на Славия въпреки старанието си не успяваха да създадат сериозно вратата на "смърфовете". В 70-ата минута Радослав Кирилов стреля от удобна позиция, но Пламен Луков спаси. Гостите продължиха да атакуват и в 74-ата минута стражът на локомотивци спаси удар на Калоян Кръстев. В 76-ата минута Георги Петков получи жълт картон, заради реплика към съдиите. В 78-ата минута Светослав Вуцов излезе съобразително и изби топката, която бе във владение на Георги Минчев. В 87-ата минута Дарко Тасевски изпълни пряк свободен удар, но Пламен Луков хвана топката. Кристиан Гомис фиксира крайното 2:0 за Локомотив Пловдив в края на даденото от рефера петминутно продължение на редовното време.