Локомотив Пловдив надигра ЦСКА след раздялата с Тунчев

цска победи локомотив пловдив полуфиналите купата българия
21:24, 08.04.2022

Локомотив Пловдив победи ЦСКА с 2:0 в мач от 26-ия кръг на родния футболен елит. Раян Бидунга откри резултата, а Бирсент Карагерен удвои.

Пловдивчани бяха водени от Христо Колев след раздялата с Александър Тунчев. Анатоли Нанков пък замести Стойчо Младенов, който бе изгонен в мача с Берое и получи наказание от три срещи.

Освен наставникът на "армейците" на трибуните бяха националният селекционер Ясен Петров, бившият футболист на двата отбора Христо Бонев, техническият директор на Българския футболен съюз Георги Иванов, собственикът на Локомотив Пловдив Христо Крушарски и изпълнителният директор на ЦСКА Филип Филипов.

Единственият точен удар през първата част донесе гол за домакините на стадион "Лаута". Раян Бидунга засече с глава центриране от пряк свободен удар на Парвиз Умарбаев, за да даде аванс на тима си.

Както през първото полувреме "смърфовете" започнаха втората част с нов гол. Бирсент Карагерен нахлу в противноковото наказателно поле, преодоля Мено Кох и стреля в близкия ъгъл на Густаво Бусато.

Първият изстрел за столичани бе дело на Федерико Варела, но Илко Пиргов безпроблемно спаси, за да запази вратата си суха.

Локомотив Пловдив се изкачи до 7-ата позиция в класирането с актив от 34 точки. ЦСКА остава на второто място в подреждането с 52 пункта.

Бусът с нелегални мигранти, който се обърна край Нова Загора, е пътувал към Румъния
Андрей Гюров: БНБ трябва да направи масирана информационна кампания за приемането на еврото