Локомотив Пловдив постигна класически успех в домакинството си на Етър

Трите попадения в мача паднаха през втората част

Димитър Илиев Локомотив Пловдив
Снимка: Startphoto.bg
20:36, 08.03.2024

Локомотив Пловдив спечели с категоричното 3:0 като домакин на Етър Велико Търново в първата среща от 24-ия кръг на футболната Първа лига. И трите попадения в мача паднаха през втората част.

Точно след половин час игра "черно-белите" пропуснаха отличен шанс да поведат. Вратарят на Етър Мартин Величков излезе и боксира при центриране от корнер, топката попадна в Бабакар Дион и белгиецът шутира без забавяне от границата на наказателното поле, но уцели напречната греда.

След час игра домакините откриха резултата. Мичи Нтело получи отляво в наказателното поле на Етър и пусна успореден на голлинията пас към Димитър Илиев, който от няколко метра реализира за 1:0.

Играчите на Александър Томаш решиха мача с втори гол. Мичи Нтело се пребори с Георги Александров след центриране отляво, залъга Мартин Величков и завърши с техничен удар в мрежата за 2:0.

В четвъртата минута от добавеното време на срещата Локомотив реализира трети гол. Ангел Лясков проби отляво в наказателното поле и шутира по диагонала, като не остави шансове на Величков, за да оформи крайния резултат - 3:0.

С успеха „черно-белите“ събраха актив от 44 точки и временно се изравниха с Левски на четвъртото място в класирането, като "сините" са с мач по-малко. Етър регистрира 18-о поражение през сезона и остава на дъното с 10 точки.

Жените под пагон: Какви задачи изпълняват в армията
Стачки, шествия и референдум в международния ден на жената в Европа (СНИМКИ)