Локомотив София постигна домакински успех над Черно море

Второ поражение за "моряците" в рамките на три дни.

Локомотив София
Снимка: Startphoto.bg
21:05, 04.08.2024

Черно море допусна второ поредно поражение в рамките на само три дни. Вицешампионът от миналия сезон загуби с 1:2 като гост на Локомотив София в среща от третия кръг от Първа лига.

В четвъртък "зелено-белите" отпаднаха от Лигата на конференциите след поражение с 1:2 пред собствена публика срещу Апоел Беер Шева.

Още в деветата минута столичани трябваше да направят принудителна смяна. Капитанът Валентин Николов получи контузия и на негово място на терена влезе Селсо Рапосо.

Локомотив поведе в 52-ата минута. Бруно Франко подаде за Анте Аралица, който със силен изстрел под гредата не остави шансове за Пламен Илиев.

В 64-ата минута Станимир Тренчев показа червен картон на Мазир Сула, след нарушение срещу Анастасиос Пицолис. Реферът се консултира с видео-асистент арбитрите и отстрани от терена халфа на "моряците".

В последната минута от редовното време влезлият от пейката Светослав Диков направи 2:0 след бърза атака и извеждащо подаване на Красимир Станоев.

В седмата минута на продължението Асен Дончев с шут от дистанция реализира почетен гол в полза на варненци.

Локомотив София има 4 точки след 3 мача и първия си успех през кампанията. Черно море също е с 4 пункта в 3 срещи.