ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Лоши атмосферни условия прекъснаха преплуването на Гибралтарския проток на Цанко Цанков

Чете се за: 01:30 мин.
Спорт
плувецът цанко цанков притеснявам мъглата често образува атлантика
Снимка: БГНЕС
Слушай новината

Лошото време в Атлантически океан наложи преждевременното прекратяване на преплуването на Гибралтарския проток, в което се включи и българинът Цанко Цанков.

35-годишният бургазлия стартира отлично и след изминаването на половината дистанция беше лидер в колоната, когато силните подводни течения и вълните накараха организаторите да спрат състезанието след преплуването на 7500 метра.

В своя профил във Фейсбук мениджърът Николай Илиев описа като "повече от правилно" решението да бъде спряно плуването и допълни, че на моменти условията за участниците са били наистина кошмарни.

От поста на Илиев стана ясно още, че за момента Цанко Цанков и част от неговия екип ще останат в испанския град Тарифа и ще се надяват на по-благоприятно време в следващите няколко дни, за да може да бъде осъществен нов старт.

Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber

Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини

Намерете БНТ в социалните мрежи:
Instagram: https://go.bnt.bg/instagram
Facebook: https://go.bnt.bg/facebook
LinkedIn: https://go.bnt.bg/linkedin
TikTok: https://go.bnt.bg/tiktok

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?