Лудогорец е в групите на Лига Европа след драма с шест гола и продължения

21:39, 25.08.2022
Чете се за: 02:30 мин.
лудогорец групите лига европа драма шест гола продължения
Снимка: ПФК Лудогорец

Българският шампион Лудогорец за шеста поредна година ще играе в групите на Лига Европа, след като в плейофния кръг елиминира с общ резултат 4:3 литовския първенец Жалгирис.

След минимален успех с 1:0 в първата среща в Разград днес "орлите" трябваше много да се потрудят, за да елиминират своя съперник, като в крайна сметка имаха нужда от 120 минути, за да сторят.

Двубоят започна по мечтан начин за домакините, които поведоха след само 24 секунди игра с гол на Фабиен Урега.

Играчите на Лудогорец реагираха сравнително бързо и още в 7-ата минута възстановиха паритета чрез Матиас Тисера, но скоро след това домакините отново излязоха напред благодарение на Оливер Буф, който беше точен за 2:1.

Българският тим отново стигна до равенството в 57-ата минута, като за втори път за състава на Анте Шимунджа се разписа Матиас Тисера.

И този път обаче радостта на разградчани не се задържа дълго, тъй като в 63-ата минута Ренан Оливейра вкара за 3:2, изравнявайки отново общия резултат.

До края на редовното време нов гол не падна и така срещата влезе в продължения, където в 117-ата минута срещу Мануел Шоу бе извършено нарушение в наказателното поле, а Оливие Вердон превърна отсъдената дузпа в гол, за да изпрати българския тим в групите на Лига Европа.

Така Лудогорец за шести пореден път ще играе в групите на втория по сила европейски клубен турнир, докато Жалгирис ще трябва да се задоволи с място в груповата фаза на Лигата на конференциите.

Два гола на Базел след почивката оставиха ЦСКА извън групите на Лигата на конференциите