Лудогорец спечели и реванша срещу Петрокуб и се класира за основната схема на Лига Европа

Шампионът на България ще научи опонентите си в турнира в петък, 30 август.

Лудогорец спечели и реванша срещу Петрокуб
Снимка: Startphoto.bg
22:09, 29.08.2024
Чете се за: 02:05 мин.

Лудогорец приключи успешно задачата да намери място в основната схема на турнира Лига Европа след победа с 2:1 в реванша от плейофния кръг на турнира срещу молдовския Петрокуб. Разградчани продължават напред с общ резултат 6:1.

Лудогорец свърши основната си работа още в първия мач преди седмица, когато на свой терен спечели с 4:0 и реваншът на стадион "Зимбру" в Кишинев бе повече от протоколен.

И двата отбора имаха своите ситуации за гол през първата част, но домакините успяха да вземат аванс от един гол до почивката. Точен бе капитанът Владимир Амброс, който откри резултата в 28-а минута след асистенция на Михаил Лупан.

Надеждите на домакините да измъкнат почетна победа в мача рухна в 58-а минута, когато защитникът Виктор Мудрак си изпроси глупав червен картон. Бранителят най-напред получи жълт за фаул пред наказателното поле, а след оспорване на съдийското решение и иронично ръкопляскане реферът от Германия Саша Щегеман му показа втори жълт и червен картон.

С човек по-малко домакините не успяха да удържат преднината си. Влезлият като резерва Спас Делев се възползва от груба грешка в защитата на Петрокуб и с прецизен шут изравни за 1:1 в 75-а минута. Делев бе близо и до втори гол, но негов мощен шут от воле пет минути преди края срещна напречната греда.

В добавеното време Рик Джонатан донесе успеха на Лудогорец и на реванша с фалцов удар извън наказателното поле.