Лудогорец срещу ХИК в решаващ мач от Лига Европа

09:42, 13.10.2022
Чете се за: 02:37 мин.
Лудогорец, ХИК Хелзинки, Лига Европа
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Лудогорец приема ХИК Хелзинки в изключително важен мач от груповата фаза на Лига Европа. Срещата е днес от 22.00 часа в Разград.

Успех на "орлите" ще гарантира участието им в евротурнирите и през пролетта, а освен това ще остави тима в борбата с Рома за второто място в крайното класиране. В същото време финландският шампион е задължен да гони трите точки, ако иска да запази шансове за излизане от групата. Възпитаниците на Анте Шимунджа влизат във важния сблъсък на второ място в група С на надпреварата с актив от 4 точки, на една пред третия Рома и на три пред последния ХИК.

Преди седмица двата отбора завършиха наравно 1:1 в Хелзинки. ХИК успя да си осигури титлата във Финландия между мачовете с разградчани.

Tреньорът на домакините Анте Шимунджа няма да може да разчита единствено на контузения Доминик Янков. Очаква се словенецът да заложи отново на Каули, Кирил Десподов и Матиас Тисера в предни позиции.

Наставникът на ХИК Тони Коскела същи може да разчита на най-доброто в днешната среща.

В другия мач от групата водачът Бетис ще търси четвърта победа срещу състава на Жозе Моуриньо в Севиля от 19:45 часа.

На Лудогорец му остават още два мача в груповата фаза на втория по сила евротурнир. След домакинството на ХИК предстои още един двубой в Разград – срещу Бетис, на 27 октомври, четвъртък, от 19:45 часа българско време. Българският тим завършва кампанията си с гостуване на Рома седмица по-късно на 3 ноември от 22:00 часа.

Освен мача на Лудогорец тази вечер, в Лига Европа предстоят още интересни двубои - вижте ТУК!

Атанас Величков: Всички български клубове в РСМ, независимо от името им, ще бъдат посрещани на нож
Проф. Салчев, НЗОК: Първо се изплащат заплатите, следват данъците и след това всичко останало