Луис Суарес герой при важен успех за Атлетико

10:18, 22.01.2021
Чете се за: 00:45 мин.
луис суарес герой важен успех атлетико

"Дюшекчиите" записаха шеста поредна победа в Испания, след труден успех с 1:2 при гостуването си на Ейбар, и продължават да са убедителен лидер в подреждането, като вече имат аванс от 7 точки пред втория Реал (Мадрид).

Отборът на Диего Симеоне осъществи пълен обрат, като и двата гола бяха дело на уругвайския нападател Луис Суарес.

Иначе домакините от Ейбар откриха резултата още в 12-та минута, когато получиха право да изпълнят дузпа. Интересното в случая, че със задачата се нагърби не кой да е, а стражът на "оръжейниците", Марко Дмитрович. Сърбинът обаче запази хладнокръвие и преодоля колегата си Ян Облак за 1:0.

Авансът на Ейбар се задържа до 40-та минута, когато грешка в тяхната отбрана позволи на Луис Суарес да изравни резултата с премерен удар по диагонала.

Двубоят отиваше към своя край при този резултат, но в заключителните моменти от срещата Луис Суарес беше съборен в наказателното поле и гостите получиха златна възможност да стигнат до трите точки. Зад топката застана именно уругваецът и той не сбърка, вкарвайки 11-то си попадение от началото на сезона.

По този начин "дюшекчиите" вече имат само мач по-малко от преките преследвачи Реал и Барса и при успех биха се откъснали на 10 точки на върха в първенството.

Ейбар от своя страна се намита на 15-та позиция в класирането само на две точки от зоната на изпадащите.

На първо четене: Хората под карантина и в болница ще могат да гласуват
8000 фирми са поискали подкрепа с оборотен капитал за 89 млн. лв.