ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Лукашенко: Ще се оттегля от властта след приемането на нова конституция

Чете се за: 00:23 мин.
По света
Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration -:-
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time 0:00
 
1x
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Снимка: БГНЕС
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

      Президентът на Беларус Александър Лукашенко заяви, че ще напусне поста след приемането на нова конституция. Той предложи орязване на президентските правомощия като част от мащабна реформа, но не спомена никакви срокове.

      Сегашната Конституция се нуждае от промени, защото концентрира твърде много власт в ръцете на държавния глава, но ще възникнат проблеми, ако сега напусна поста, заяви Лукашенко.

      Той посети специализирана болница за лечение на пациенти с коронавирус и отбеляза, че оздравелите никога няма да стачкуват.

      Снимки: БГНЕС

      Ден по-рано руският външен министър Сергей Лавров го призова да осъществи конституционните реформи за решаване на кризата в страната, започнала след оспорваните президентски избори през август.

      Свързани статии:

      ТОП 24

      Най-четени

      Водещи новини

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?