Люцерн вдигна Купата на Швейцария

13:12, 25.05.2021
люцерн вдигна купата швейцария

Съставът на Люцерн спечели своята трета купа на страната, след като в снощния финал надигра с 3:1 тима на Санкт Гален.

Символичните гости от Люцерн първи нанесоха своя удар, когато между 27-та и 30-та минута, когато точни бяха Ибрахима Ндиайе и Йорди Верман.

Малко преди почивката обаче Чиквубуйке Адаму върна надеждите на Санкт Гален, намалявайки резултата.

В 71-та минута Паскал Шюрпф възстанови преднината от две попадения за Люцерн, а до края този резултат се запази и така отборът от едноименния град вдигна Купата на Швейцария за сезон 2020/21.

Това е първи трофей за Люцерн от сезон 1991/92, когато тима за последно вдигна купата на страната. Този успех им гарантира и място в 2-ия квалификационен кръг в турнира Лига на Конференциите. Там швейцарският клуб ще бъде сред поставените, което означава, че е възможност да срещне родният Локомотив Пд.

Санкт Гален пък остана с една Купа на Швейцария, спечелена през далечната 1969 година.