Майнц изплува от зоната на изпадащите в Бундеслигата след класическа победа срещу Борусия Дортмунд

И трите попадения в днешния сблъсък бяха отбелязани преди 23-та минута.

майнц изплува зоната изпадащите бундеслигата класическа победа борусия дортмунд
21:52, 11.05.2024
Чете се за: 01:32 мин.

Борещият се за своето оцеляване в Бундеслигата тим на Майнц взе много важни три точки след домакинска победа с 3:0 над Борусия Дортмунд.

Явно все още под влиянието на класирането за финала в Шампионската лига гостите в днешния сблъсък подцениха сериозно противника си и още до средата на първото полувреме инкасираха и трите попадения във вратата си.

Леандро Барейро откри резултата в 12-та минута, а южнокореецът Дже-Сун Лий покачи на 2:0 в 19-та минута. Отново той бе точен за 3:0 в 23-та минута, като това се оказа и крайният резултат в срещата.

През втората част и двата отбора не показаха най-добрата си игра в атака, като единственият по-запомнящ се момент бе отменения гол на нападателя на "жълто-черните" Юсуфа Мукоко.

С победата си Майнц събра 32 точки и излезе на 15-то място в класирането, на две пред Унион Берлин, който се оказа в зоната на изпадащите кръг преди края.

Борусия Дортмунд пък със сигурност ще завърши сезона на пета позиция. "Жълто-черните" имат 60 точки, като изостават с четири от намиращия се пред тях РБ Лайпциг и са на 14 пред шестия Айнтрахт Франкфурт.

Йоана Илиева и Тодор Стойчев спечелиха титлите на сабя на Държавното първенство по фехтовка