ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Максимални температури между между 28° и 33° днес

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 02:15 мин.
У нас
Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
      Слушай новината
      00:00
      00:00

      Предимно слънчево ще е времето днес, с развитие на купеста и купесто-дъждовна облачност над Западна България и Родопската област. В отделни райони там ще превали краткотраен дъжд, придружен от гръмотевици. Ще духа умерен, временно до силен вятър от запад-северозапад. Максималните температури ще бъдат между 28° и 33°, в крайните югозападни райони до 36°, в София – около 28 - 29°.

      През нощта облачността от северозапад ще се увеличава и след полунощ на отделни места в крайните западни райони ще превали и прегърми. Сутрешните температури ще са в широки граници – между 13° и 21°.

      Дневните стойности ще са между 25° и 30°, в София – около 27°. През деня над страната ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност, първо над Западна България и на много места ще има валежи с гръмотевици, в отделни райони – интензивни и с условия за градушки. Вятърът ще се ориентира от запад-северозапад и ще е до умерен.

      Облачността и по Черноморието ще е значителна и след обяд на много места ще има валежи и гръмотевици, по-съществени по южното крайбрежие. Ще духа слаб до умерен югозападен вятър. Максималните температури ще са между 27° и 30°, температурата на морската вода е 22 - 24°, а вълнението на морето ще бъде слабо.

      Купесто-дъждовна облачност ще се развива и в планините и там също ще има краткотрайни валежи и гръмотевици, по-значителни в Рило-Родопската област. Ще бъде и много ветровито. Ще духа силен, по високите и открити части – бурен северозападен вятър.

      В петък и събота ще бъде слънчево, с краткотрайни валежи главно в планинските райони, а температурите отново ще започнат да се повишават. В неделя и през първите дни на новата седмица валежи и гръмотевици се очакват на повече места в Южна и Източна България.

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?