Манчестър Сити преодоля Уотфорд в първото си изпитание в Купата на лигата

Миналогодишният финалист постигна домакинска победа над представителя на Чемпиъншип.

23:36, 24.09.2024
Чете се за: 01:10 мин.
Манчестър Сити

Манчестър Сити победи Уотфорд с 2:1 в мач от 1/16-финалите на Купата на лигата. Жереми Доку и Матеуш Нунеш се разписаха за миналогодишния финалист.

На стадион "Етихад" шампионът на Англия показа, че е по-добрият отбор още през първото полувреме. Жереми Доку откри резултата още в 5-ата минута. Белгиецът стреля по земя в далечния ъгъл от вътрешността на наказателното поле.

Матеуш Нунеш удвои преднината на домакините в 38-ата минута с първото си попадение в 33-ия си мач за "гражданите". Португалецът отправи прецизен шут по земя в близкия ъгъл.

След почивката представителят на Чемпиъншип стигна до почетно попадение. Томас Инс отбеляза красив гол за "стършелите" с фалцов удар извън наказателното, попаднал в далечния горен ъгъл.

Победителите ще научат следващия си опонент в надпреварата след края на мача между Ливърпул и Уест Хем, когато ще бъде изтеглен жребия.

Молекули вода могат да бъдат открити по цялата повърхност на Луната?