от Димитър Русев , Източник: БНР
10:58, 11.03.2021
Чете се за: 00:35 мин.
манчестър сити върна победния път

Манчестър Сити бързо показа, че е преодолял шока от загубата с 0:2 от Манчестър Юнайтед и разгроми с 5:2 Саутхямптън като домакин в изтеглен мач от 33-тия кръг на Висшата лига на Англия.

"Гражданите", чиято серия от 21 поредни победи във всички турнири бе прекъсната в неделя в градското дерби, реализираха три гола още до почивката чрез Кевин де Бройне, Рияд Марез и Илкай Гюндоган. Между попаденията на Де Бройне и Марез Джеймс Уорд-Праус върна едно попадение за "светците" от дузпа, но това по никакъв начин не смути играчите на Пеп Гуардиола.

И през второто полувреме Манчестър Сити продължи да играе на всиоки обороти, а положенията и пред двете врати следваха едно след друго.

В 55-ата минута Марез покачи на 4:1, а в ответната атака Че Адамс намали. В 59-ата минута Де Бройне също вкара втори гол в мача, с който бе оформен и крайният резултат.

С победата Манчестър Сити събра 68 точки от 29 мача и води с 14 пред Манчестър Юнайтед, който има мач по-малко. Саутхямптън е на 14-о място с 33 точки.

Федерер за завръщането си: Беше дълъг път, но се справих